fbpx

Schody na beton

Schody na beton – jest to typ schodów należący do grona najbardziej solidnych i stabilnych. Ze względu na swoją  konstrukcję występują w prawie każdym domu wykonywanym przez deweloperów ale również w domach jednorodzinnych.

Prace przy takich schodach zaczynamy od sprawdzenia wilgotności beton oraz pomierzenia wszystkich stopni betonowych. Następnie zostają przygotowane formatki stopni i lakierujemy wszystko u nas na zakładzie. Po ustaleniu terminu montażu przyjeżdżamy i rozpoczynamy montaż schodów.

Każdy z stopni zostaje dopasowany do konstrukcji żelbetonowej i do niej zamocowany. Do prawidłowego przytwierdzenia schodów służą kołki oraz specjalnego kleju do łączenia drewnianych stopni z betonem. Tego typu montaż trwa zazwyczaj około jednego dnia. Na następny dzień przyjeżdżamy i wykonujemy oblistwowanie listwami cokołowymi.

Typy schodów na beton:
Schody na beton dzielimy ze względu na rodzaj podstopnicy:
– schody dywanowe – charakteryzuje je nowoczesny wygląd. Pasują do każdego nowoczesnego stylu wnętrz np. do wnętrz w stylu loftowym. Nazwa dywanowe pochodzi od specyficznej formy łącznia stopnic z podstopnicami, po zamontowaniu sprawiają wrażenie rozwiniętego dywanu. Ich wykonanie wymaga większej ilości pracy na produkcji oraz specjalnego podejścia podczas montażu schodów na beton.
– schody klasyczne z białą podstopnica – konstrukcja charakteryzuje się tym że w tych schodach podstopnica jest cofnięta o 3 cm za stopień. Pasują do wnętrz klasycznych np. pasują do wnętrz typu angielskiego gdzie przeważa kolor biały. Schody z białą podstopnicą są najczęściej z wybieranych typów schodów na beton.
– schody klasyczne z czarną podstopnicą lub lakierowaną na dowolny RAL – konstrukcja charakteryzuje się tym że w tych schodach podstopnica jest cofnięta o 3 cm za stopień. Pasują do wnętrz bardziej nowoczesnych nadając nietuzinkowy wygląd wnętrza.
schody klasyczne z dębową podstopnicą – konstrukcja charakteryzuje się tym że w tych schodach podstopnica jest cofnięta o 3 cm za stopień. Jest to najbardziej uniwersalny typ schodów będzie pasował do różnego rodzaju typów wnętrz.
Schody betonowe obkładamy z najbardziej szlachetnego drewna jakim jest dąb oraz czasem na specjalną prośbę klienta z drewnem jesionu.
Schody na beton możemy wykończyć samym lakierem w wersji NATUR lub odbarwić drewno w wersji INDYWIDUAL w której stworzymy bejce specjalnie dla klienta tak aby pasowało do każdego typu podłóg.
Niezależnie jaki typ schodów wybierzemy klient musi również wybrać typ listwy cokołowej, do wyboru mamy listwy w kolorze białym, czarnym oraz dębowe w kolorze stopnic.

Jeżeli masz konstrukcje żelbetonową to zadzwoń do nas a my się wszystkim zajmiemy 😊