fbpx
Kategorie
Informacje Realizacje

Wyjątkowe Schody Drewniane: Ostatnia Realizacja w Poznaniu na Winogradach

Często to, co wyróżnia domy, są ich niestandardowe elementy – te, które przykuwają uwagę i dodają charakteru całej przestrzeni. W niedawnej realizacji naszej firmy w Poznaniu na Winogradach mieliśmy przyjemność stworzyć coś wyjątkowego dla jednego z naszych klientów – schody drewniane, które zarówno podkreślają unikalność wnętrza, jak i zapewniają funkcjonalność na lata.

Lokalizacja i Rodzaj Budynku

Projekt ten miał swoje miejsce w nowoczesnym budynku w zabudowie bliźniaczej w malowniczych Winogradach, w sercu Poznania. W ramach tej realizacji mieliśmy przyjemność zaprojektować oraz zainstalować dwa komplety schodów, które idealnie wpasowały się w loftowy charakter domu.

Specyfikacja Techniczna

Pierwszy z kompletnych zestawów schodów poprowadził nas od parteru do piętra, gdzie wykorzystaliśmy istniejącą konstrukcję betonową. Schody te zostały wykonane z drewna dębowego pierwszej klasy o grubości 40 mm, z charakterystycznym wykończeniem DĄB NATUR. Wyróżniającym elementem tego zestawu było ukryte oświetlenie LED neon flex, które subtelnie podkreśla ich elegancję.

Drugi zestaw schodów, nazwanych przez nas „SCHODY CENTRA”, zapewniał dostęp do tarasu na dachu, co stanowiło niezwykle efektowne rozwiązanie w architekturze domu. Te schody zostały zainstalowane na konstrukcji stalowej belce środkowej, co zapewniło im wyjątkową stabilność. Tutaj również wykorzystaliśmy drewno dębowe w stylu DĄB NATUR, lecz o większej grubości – 60 mm. Całość uzupełnia balustrada z ramek dębowych i wypełnienia z tralek stalowych o średnicy 12 mm w kolorze czarnym.

Wyjątkowe Wyzwania i Innowacyjne Rozwiązania

Nasze doświadczenie pozwoliło nam sprostać wyzwaniom tego projektu. Zastosowane innowacyjne rozwiązania, takie jak ukryte oświetlenie LED oraz kotwy chemiczne, które umocowały każdy stopień schodów do ściany, zapewniły nie tylko estetykę, ale także solidność i trwałość.

Zadowolenie Klienta

Choć nie posiadamy konkretnych referencji, klient, dla którego wykonaliśmy te prace, był niezmiernie zadowolony z efektu końcowego. Ich satysfakcja stanowi dla nas największą nagrodę i potwierdzenie jakości naszych usług.

O Naszej Firmie

Jesteśmy firmą specjalizującą się w produkcji i montażu schodów, balustrad przeszklonych loftowych oraz stołów. Od 1970 roku działamy na rynku, oferując naszym klientom najwyższą jakość i profesjonalizm. Nasze doświadczenie oraz pasja do tworzenia wyjątkowych rozwiązań sprawiają, że rocznie realizujemy ponad 200 kompletnych zestawów schodów.